laferreacasa

Com treballarem aquesta 3ª.Avaluació des de casa?

Fes click aquí!

preinscripcions

Vols fer la preinscripció i matrícula amb nosaltres?

Fes click aquí! new

jpoESO

Vols conèixer el Projecte Educatiu de INS La Ferreria?

Fes click aquí!

jpoFPBATX

Un passeig per la nostra oferta en postobligatòria?

Fes click aquí!new

VOLS ASSISTIR A LES JORNADES DE PORTES OBERTES VIRTUAL?

Consulta els horaris a continuació i registra´t aquí a les nostres sessions virtuals per videoconferència dels diferents cicles formatius

i pregunta en directe els dubtes que tinguis. La direcció del centre i els caps de departament et donarem resposta. (AFORAMENT LIMITAT)

HORARIS DE LES SESSIONS VIRTUALS

Dilluns, 25 Maig - CFGM Atenció a Persones en Situació Dependència - 19 hores

Dimarts, 26 Maig - CFGM Sistemes Microinformàtics i Xarxes - 19:00 hores

Dimecres, 27 Maig - CFGM Cures Auxiliars Infermeria - 17.30h i 19 hores

Dimarts, 2 Juny - CFGS Higiene Bucodental - 17.30h i 19 hores

Dimarts, 2 Juny - CFGS Pròtesis Dental - 17.30h i 19 hores

Dimecres, 3 Juny - CFGS Administració de Sistemes Informàtics i Xarxes - 19 hores

Dimecres, 3 Juny - CFGS Desenvolupament aplicacions multiplataforma - 19 hores

Dimecres, 3 Juny - CFGS Desenvolupament aplicacions web (PERFIL BIOINFORMÀTICA) - 19h

proves-acces-cicles pfi
concurs 2020 fotomates2020

NOUS TERMINIS D'ENTREGA: 15 DE MAIG

Envia les teves propostes a Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

Curs de flux digital i escanejat intraoral per estudiants d' Higiene Bucodental

IMG 20191111 102652IMG 20191111 114726

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El dia 11 de novembre de 2019 els alumnes de segon del CFGS d' Higiene Bucodental van rebre a l' institut una formació de flux digital i escàner intraoral impartit per l' empresa Avinent Implant System S.L.U. Aquesta empresa està especialitzada en productes i serveis d' implantologia dental, i te una divisió CAD CAM que s'ocupa d'oferir les últimes solucions en la fabricació de pròtesis personalitzades CAD CAM.

La formació constava de dues parts: una part inicial impartida per professorat de l' institut La Ferreria on els alumnes aprenien conceptes teòrics de flux digital, i una segona formació on personal d' Avinent Implant System S.L.U. venien a l' institut a fer primer una sessió teòrica complementària a la formació impartida inicialment pel professorat, i una segona sessió pràctica on els nostres alumnes feien servir el seu escàner intraoral in situ.

El dia de la sessió pràctica l' empresa Avinent va portar al centre dos escàners intraorals de Trios 3Shape, i els nostres alumnes van poder fer-los servir aprenent així el procediment d' escanejat intraoral.

L' empresa Avinent Implant System S.L.U. va lliurar als assistents al curs un diploma signat pel director general de l' empresa amb els qual els alumnes poden acreditar que han rebut formació de flux digital i escàner intraoral.

Des de l' institut estem molt orgullosos de que les noves tecnologies puguin arribar als nostres alumnes en el mateix moment que estan revolucionant el mercat dental professional. Som pioners en aquest tipus de formació i estem molt agraïts a Avinent Implant System S.L.U. per la seva col·laboració, que ha permès fer arribar aquesta innovadora tecnologia al nostre alumnat.

 

CONFINAMENT: MISSATGE DELS PROFESSORS ALS NOSTRES ALUMNES

 

Proves obtenció Títol
Manifest professorat INS

SOM-ESCOLA-SENSE-SIGNAR-1-1024x782

La canço de la setmana
Video-presentació

 

keep-calm

unportal

Enllaços-erasmus
fp Dual fpdual
erasmus +
logo-bustiat
ieduca
moodle boto incidencies
logo assessorament logo reconeixement
thumb acrditat editora 11 189 1
AMPA
   
 

Enllaços
edu365 banner1
atri laveu cat